Xaurip

Xaurip
Xaurip

Xauripy to bezwłose humanoidy wielkości orlan. Mają wydłużone pyski i oczy węża, co nadaje im jaszczurzy wygląd. Ich nogi są trójpalczaste tak jak ramiona zakończone trzema pazurami.

Xauripy ozdabiają się kośćmi pokonanych wrogów – najczęściej innych xauripów z wrogich plemion. Mają też słabość do dużych piór, które wieszają i przypinają do stroju. Odcienie skóry różnicują się w zakresie jasnozielonego do brązowawego. Ich wydłużone pyski (uniemożliwiające mówienie) i wysoce agresywne zachowanie utrudniły im komunikację z cywilizowanymi rasami świata. Zamieszkują ustronne, plemienne terytoria i słyną z bezlitosnych ataków na tych głupców, którzy przekroczyli granicę ich ziem.

Xauripy czczą smoki jako bóstwa i budują społeczności w pobliżu jaskiń tych potężnych stworzeń. Nie jest niczym niezwykłym ich koczowniczy tryb życia, dopóki plemię nie znajdzie żmija, którego mogłoby otoczyć kultem. Gdy plemię poświęci się smokowi, będą go bronić za wszelką cenę. Czymś normalnym są skomplikowane rytuały, podczas których smok pożera ofiary z xauripów. Gdy smok rośnie i dorośleje składanie ofiar staje się wielkimi, religijnymi wydarzeniami, kosztującymi życie setki xauripów. Potęga i prestiż plemienia koreluje z wiekiem smoka. Najbardziej potężne plemiona istniały przez setki, jeśli nie tysiące lat. Wojownicy oraz szamani z tych wielkich plemion zazwyczaj malują swe ciała, by upodobnić się do ich smoczego pana.

Warianty

  • Mały xaurip [Xaurip Whelp]
  • Xaurip [Xaurip]
  • Xaurip Starszy Kapłan [Xaurip High Priest]
  • Xaurip Czempion [Xaurip Champion]