Pwgra

Pwgra [wym. Pugra], właściwie delempwgra (zgniły liść), to zdeprawowane delemgany powstałe zwykle w wynikuBestiary_pwgraskażenia kamieni adry albo ich macierzystego drzewa. Są tak brzydkie jak piękne bywają delemgany, chude i wycieńczone z bladą skórą. Ich włosy są martwe, czarne, oślizgłe. Twarz wykrzywiona, a zęby długie i ostre. W przeciwieństwie do delemgan nie otaczają je drobinki światła, za to chętnie zaatakują wyrośniętymi szponami. Pwgry ozdabiają się czaszkami, skórami i piórami zabitych przez siebie zwierząt. Podczas gdy delemgany są nastawione pokojowo, to pwgry nigdy.

Tak jak delemgany dążą do utrzymania zdrowia lasu, tak pwgry chcą je skazić, co czyni z tych dwóch ras śmiertelnych wrogów. Infekujący je korzeń umożliwia im zatruwanie ataków, ale osłabia ciało, przez co są podatne na ataki kłujące i miażdżone.

Odkąd nie mogą czerpać energii z esencji zdrowego lasu, muszą ją pobierać z roślin, zwierząt oraz ludzi. To powód dla którego przyjaźnią się z cieniami, również żyjącymi w podobny sposób. Są wrogo nastawione do całego życia, a najbardziej nienawidzą łowców wraz z druidami.

Warianty

  • Pwgra 
  • Menpwgra