Ogr

Ogr
Ogr

Ogry mają od 10-12 stóp. Są mocno umięśnione, odziewają się w futra lub skóry ich ofiar. Używają broni, którą znajdą bądź wytworzą, zwykle kościanych, drewnianych toporów, maczug, pałek. Ogry mają najczęściej rozczochrane włosy od koloru czerni do rdzy, cienką skórę koloru ciemnego brązu jak i bledszą w chłodniejszych klimatach.

Ogry są tak samo inteligentne (często bardziej) jak rasy cywilizowane, choć wrogie nastawienie do otoczenia przyczynia się do małej liczby tych istot. Ogry preferują samotniczy typ życia, za wyjątkiem godów, które równe mocno obniżają ich populację, co podwyższają.

Pomimo wrodzonej inteligencji ogry ich chaotyczny temperament zapobiegł wytworzeniu przedmiotów o wartości kulturowej. Większość wiedzie życie w połowie koczownicze, odseparowując się w głuszy, która minimalizuje ryzyko zadarcia z innymi. Ogry nastawione bardziej pokojową dążą do unikania kontaktu.

Rzadko kiedy można spotkać ogry współpracujące ze sobą, zwykle czynią to pod okiem matrony. Matrony ogrów są zwykle większe od samców i mniej agresywne.

Znane ogry

  • Korgrak