Mokry Zarodnik [Dank Spore]

Te olbrzymie grzyby, zwieńczone dorodnym, kolorowym kapeluszem, są niemal równie wysokie jak dorosły aumauanin. Bestiary_dank_sporeIch pokaźną masę podtrzymują w pionie dziesiątki korzeni otaczających podstawę.

Mokre zarodniki są wyjątkiem wśród grzybów, gdyż żywią się duszami żywych istot. Grzyby te często rosną i przemieszczają się grupami po leśnym podłożu, poszukując osłabionych lub wyczerpanych podróżnych, którzy nie są w stanie się obronić. Kiedy już znajdą ofiarę, przylegają do niej i dostarczają jej substancji odżywczych, by utrzymać ją przy życiu na czas wchłaniania esencji. Mokre zarodniki są bardzo agresywne podczas posiłku i zaatakują wszystko, co się zbliża, przy pomocy trujących, kolczastych korzeni.

Zarodniki takie żywią się w pierwszej kolejności najbardziej nieczystą i rozproszoną energią duszy, a potem kontynuują, aż ofiara staje się pustym naczyniem bez duszy. Dzięki temu, tkanka mokrych zarodników przydaje się doświadczonym aptekarzom do produkcji czynników używanych w lekach i terapiach oczyszczających duszę. Jednakże niewłaściwe zastosowanie może prowadzić do utraty pamięci, a w skrajnych przypadkach nawet do rozbicia duszy.

Warianty

  • Zarodnikowiec [Sporeling] – to humanoidalna, młodzieńcza forma Zarodnika. Jest bardziej od nich mobilna i zwinna, ale słabsza. Powstaje z Zarodników i wykorzystuje swoją zwiększoną mobilność do pochwycenia ofiary i czerpania z niej siły. Podobnie jak dorosłe formy wchłania rozkładającą się materię i esencję, potrzebną do dorośnięcia.
  • Mokry Zarodnik [Dank Spore] – dojrzała forma.