Witrak [Vithrack]

Witrak
Witrak

Witrakowie są pustelniczą, pająkopodobną rasą. Przedstawiciele owej rasy, posiadający zaawansowaną inteligencję i niezwykłe umiejętności, wydają się być w stanie połączyć się z inną duszą, aczkolwiek z przerażającymi tego konsekwencjami. Groźna natura i rzadkość występowania witraków w połączeniu z ich nieludzką fizjologią wciąż są barierą nie do przejścia w zrozumieniu, jak działają ich moce.

Opis

To niesamowicie rzadkie, bardzo niebezpieczne stworzenia z naturalnymi mocami szyfrantów. Najczęściej mają humanoidalny kształt, są nieco wyższe i węższe od ludzi, ale z przerażającymi kłami i pajęczymi głowami. Tak jak pająki są zdolne do przędzenia jedwabiu, używając go do wyrobu wymyślnych i cienkich szat. Samce i samice nie różnią się od siebie. Potrafią przede wszystkim rzucać czary i manipulować umysłami innych jak szyfranci/enigmatycy, choć atakują także kłami w zwarciu. Pomimo ich niepomiernej inteligencji i siły, witrakowie ze względu na niski przyrost naturalny nie zdominowali świata.

Nie jest zaskoczeniem, że dzięki pajęczemu wyglądowi witrakowie często wykorzystują pająki jako towarzyszy i sługi. Choć są wysoce inteligentni i społeczni, mało wiadomo o ich kulturze z powodu wrogiego nastawienia do obcych i ogólnej rzadkości.

Ich psioniczne moce umożliwiają mentalny kontakt z innymi. Jak w przypadku owadów społecznych ich społeczeństwo składa się z wielu specyficznych ról, włączając w to robotników i żołnierzy. Niski rozród jest powodem wrogości witraków wobec innych ras, ale także wielkiego altruizmu wobec własnego gatunku objawiający się w obronie gniazd aż do śmierci.

Ciekawostki

Witrak inspirowany rasą Ilithidów (Łupieżców Umysłów) z systemu Dungeons & Dragons.