Nieumarły [Undead]

Nieumarli to istoty, których dusza po śmierci nie opuściła ciała. Wszyscy cierpią na tę samą przypadłość i znajdują się w różnych stadiach rozkładu. Mogą powstać z wielu przyczyn.

Opis

Dusza nieumarłego nie opuszcza ciała. Ale ciało zaczyna się rozkładać. Powolnie. Nieumarłego nachodzą dziwne zachcianki. Aby powstrzymać rozkład musi żywić się ludzkim mięsem, jeśli tego to jego  IQ spada o kilka punktów, umysł odlatuje tak jak i ciało. Dziczeje, przechodzi do stanu wegetatywnego, potem do czysto mechanicznego – jest niczym więcej niż marionetką pozbawioną powłoki cielesnej.

Powstanie

Jednym ze sposobów jest przywiązanie duszy do ciała przez animantę. Osobę wkłada się do maszyny i każe trzymać dziwaczne druty. Gdy osoba umiera, staje się nieumarłym. Istnieją też inne sposoby jak alchemiczne reakcje czy działanie starożytnej maszyny.

Stadia

Istnieje pięć stadiów rozkładu:

  • Fampyr – wygląda normalnie jak człowiek, tyle że przechodzi epizod kanibala.
  • Dargul – postępuje gnicie, utrata kontroli nad swoimi żądzami, a pamięć zaczyna zanikać. Samoświadomość jest w kiepskim stanie.
  • Gul – jeszcze więcej rozkładu i bestialstwa.  Włosy wypadły (jeśli nie wcześniej), ciało zwisa z kości, i żyje tylko po to by nakarmić swój głód.
  • Upiór [Revenant] –  podstawowy poziom instynktu. Brak pamięci i umysłu.
  • Szkielet – same kości, maszyna do zabijania.