Archiwum Hot News Pillars of Eternity II

Pillars of Eternity II potwierdzone!

16 maja 2016

Tak! Stało się! Ferquas Urquhart potwierdził istnienie sequela podczas krakowskiego Digital Dragons!  Gra jest w fazie produkcji i całkiem możliwe, że ujrzymy ją w przyszłości na platformie Kickstarter.

Plotki o rzekomej kontynuacji POE pojawiły się jeszcze przed premierą jedynki, czyli w marcu, kiedy trwały bardzo luźne rozmowy na ten temat.

Cytując wciąż świeży wywiad szefa studio Obsidian Entertainment:

“Jak przypuszczaliście, zaczęliśmy pracować nad Pillars of Eternity II. Chcemy przyjrzeć się mu pod kątem możliwości crowdfundingowych. Sądzę że wywiązaliśmy się z naszych obietnic i możemy znów skorzystać z takiej opcji, bo ludzie nam ufają.”

Sequel ma wykorzystywać najnowszą wersję Unity (dokładnie Unity 5), które umożliwia budowanie większych map bez konieczności ekranów ładowania między mniejszymi obszarami. Studio kładzie również nacisk na umożliwienie rozległego modowania gry w przeciwieństwie do Pillars of Eternity oferującego naprawdę niewiele w tym zakresie.

A plotki?

Tych krąży sporo, zwłaszcza na forach RPG Codex. Związane są one z Twitterem Josha Sawyera i enigmatycznymi obrazkami oraz oparte na wywiadzie z Fenstermakerem również na łamach RPG Codex:

  • Akcja sequela dzieje się w Republikach Vailiańskich bądź Starej Vailii,
  • Protagonistą jest ten z pierwszej części POE,
  • Towarzysze mają być bardziej wpleceni w fabułę,
  • Liczba towarzyszy będzie mniejsza niż w jedynce,
  • Kontynuowany będzie wątek antagonistów jedynki i paru nie do końca jasnych spraw,
  • Umożliwiona zostanie wieloklasowość postaci,
  • Twierdze wzorowane będą na tych z Baldur’s Gate II: Cienie Amn (każdy zestaw klas miał własną)

Na razie trzeba Nam czekać na oficjalną zapowiedź Pillars of Eternity II. Miejmy nadzieję, że więcej informacji ujrzy światło dziennie bliżej targów E3 w dniach 14-16 czerwca bądź po premierze Tyranny (rzekomo koniec tego roku).

Pod koniec maja światło dzienne ujrzy kolejny patch nr 3.03 do Pillars of Eternity.

Warto wspomnieć, że oprócz Tyranny i Armored Warfare Obsidian Entertainment pracuje nad zupełnie nowym projektem na silniku Unreal Engine.

Źródła:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98101

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/pillars-of-eternity-2-speculation-thread.107770/