Archiwum Dziennik twórców Hot News Project Eternity

Prototyp gry 2

30 kwietnia 2013

W tej aktualizacji przeczytacie o postępie prac nad Project Eternity oraz powstałym, jak i powstającym prototypie. Pojawiają się także dwie nowe grafiki koncepcyjne oraz jeden model.

Dziennik twórców Project Eternity

Aktualizacja nr 51 (23 kwietnia 2013 r.): Prototyp 2.

Autor: Adam Brennecke, producent wykonawczy i główny programista.

project eternity wioska

W ubiegłym miesiącu skończyliśmy nasz prototyp buildu 1. W aktualizacji nr 47, Josh przedstawił nasze cele dotyczące pierwszego prototypu, które skupiały się głównie na osiągnięciu „tego uczucia Infinity Engine”. Nie tylko udało się nam to osiągnąć w kwestii wyglądu postaci i środowisk, ale także w kwestii ruchu, walki i systemów gry. Podstawowe cechy, których wszyscy oczekujecie od Project Eternity, takie jak ruch drużyny, ataki w zwarciu i dystansowe, pojemniki (z łupem!), drzwi, używanie specjalnych umiejętności klasowych i rzucanie zaklęć, przechodzenie między lokacjami, inwentarz i ekwipunek są już działają i są w grze. Nasza ekipa grafików tworzy teraz piękne renderowane lokacje, a my modelujemy zestawy pancerzy dla wszystkich naszych ras o unikatowych proporcjach. Ponadto ustaliliśmy, że możemy wydajnie projektować, modelować i animować istoty do naszego bestiariusza, który wkrótce będzie się rozrastał.

Istota, którą stworzyliśmy do pierwszego prototypu do Skuldr.

project eternity skuldr

Skuldry słabo widzą, ale używają echolokacji do odbierania świata duchowego, co umożliwia im „ widzenie” dusz, co sprawia, że ciężko się obok nich przekraść.

Po pierwszym spotkaniu podsumowującym prace nad prototypem 1, Josh i ja wymyśliliśmy, z czym powinna zmierzyć się ekipa w prototypie 2. Josh wcześniej wspominał kilka celi dla prototypu 2, w tym mgłę wojny, zestawy dźwięków dla postaci, rzemiosło, sklepy, system patrolowania czy system podejmowania walki wręcz.

Plan na prototyp 2 zakłada stworzenie małej wioski z garstką budynków, do których można wejść, takich jak sklep czy karczma. Na wschód od tejże wioski znajduje się dzicz, z której można dostać się do małej lokacji podziemnej. W prototypie będzie także duży podziemny loch (nie będę zdradzał jego zawartości, ponieważ część pomysłów z prototypu znajdzie się w premierowej wersji gry). Wszystkie te lokacje są połączone rozbudowanym, wielopoziomowym zadaniem z kilkoma celami (niektóre z nich są opcjonalne), które można ukończyć na wiele sposobów.

Ekipa pracowała nad drugim prototypem przez ostatnie dwa tygodnie. Oto czym się zajmował każdy dział:

Grafika

  • Dynamiczne materiały – pracujemy nad dynamizmem postaci i tworzymy peleryny dla naszych postaci.
  • Podziemie – naszym celem, jeśli chodzi o podziemia, jest stworzenie lokacji wewnętrznej, która dorówna tym z gier opartych o Infinity Engine. Podziemie to posiada wiele unikalnych i żywych pomieszczeń.
  • Nowy potwór – jednym z nowych potworów, które tworzymy dla prototypu 2 to Ogr. Przeszedł już proces projektowania i modelowania, a teraz będzie animowany.

project eternity ogr

Design

  • Kompletny bestiariusz – twórcy lokacji i designerzy narracji przerobili już kilka razy bestiariusz i jesteśmy już całkiem blisko posiadania kompletnej listy istot.
  • Umiejętności klasowe dla Mnicha i Łowcy – zasoby Ran Mnicha już są, następna w kolejności jest mechanika zwierzęcego towarzysza Łowcy. Rozwój klasowy dla Mnicha i Łowcy został zaprojektowany do 12. poziomu.

Programowanie

  • Sztuczna inteligencja strażników miejskich – W jaki sposób strażnicy bronią wioski, kiedy zaczynasz rzucać kule ognia na głównym placu? Ubijają Cię… albo przynajmniej próbują. Strażnicy będą podpięciu pod system reputacji i mechanikę frakcji, co będzie decydować o tym, kiedy staną się wrodzy wobec drużyny.
  • Shadery fantazyjnych materiałów – mamy już takie materiały, dzięki którym tworzymy błyszczące pancerze i prześwitującą skórę duchów. Kolejne zestawy shaderów to „mapy odcieni”, które umożliwiają modyfikację kolorów skóry i ubrań tak jak w grach opartych o Inifnity Engine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *