Patch 1.03 wydany!
#1
Patch 1.03 pojawił się na platformie Steam. Studio Obsidian Entertainment podzieliło się również zmianami, które wprowadzi rzeczony patch 1.03, czyli pierwsza popremierowa łatka do gry. Użytkownicy naszego forum dyskusyjnego zgłaszali wiele błędów, w tym te mocno uprzykrzające rozgrywkę; dobra wieść jest taka, że zostały one najprawdopodobniej naprawione. Więcej szczegółów w rozwinięciu.

Miszowy blog gamingowy: http://gameplay.pl/meehow
Odpowiedz
#2
O skubani się postarali , można liczyć na listę zmian po polsku? Nie jestem zbyt biegły w angielskim.
Odpowiedz
#3
(03.04.2015, 14:43)dimzard napisał(a): O skubani się postarali , można liczyć na listę zmian po polsku? Nie jestem zbyt biegły w angielskim.


Ja też poproszę o przetłumaczenie listy zmian :-)
Odpowiedz
#4
Będzie możliwość sciągnięcia tego patcha z tej strony ?? o i właśnie gdzie powinien pojawić się jako pierwszy (chodzi mi o patch ze na jakiej stronie) bo będę filował na niego Uśmiech to może od razu tutaj zarzuce.
Odpowiedz
#5
(03.04.2015, 15:22)Panasinho napisał(a): Będzie możliwość sciągnięcia tego patcha z tej strony ?? o i właśnie gdzie powinien pojawić się jako pierwszy (chodzi mi o patch ze na jakiej stronie) bo będę filował na niego Uśmiech to może od razu tutaj zarzuce.

Steam pewnie sam zassie ;-P
Odpowiedz
#6
(03.04.2015, 15:22)Panasinho napisał(a): Będzie możliwość sciągnięcia tego patcha z tej strony ?? o i właśnie gdzie powinien pojawić się jako pierwszy (chodzi mi o patch ze na jakiej stronie) bo będę filował na niego Uśmiech to może od razu tutaj zarzuce.
Jak będzie patch, to damy takie info. Ściągnąć go można albo ze Steama, albo z GOG.com, więc nie ma czego wstawiać. Oczko
Miszowy blog gamingowy: http://gameplay.pl/meehow
Odpowiedz
#7
Wszystkie platformy mam nadzieje dadzą patch w tym samym czasie?
Odpowiedz
#8
Na Steamie już jest. Uśmiech
Miszowy blog gamingowy: http://gameplay.pl/meehow
Odpowiedz
#9
Postaram się przetłumaczyć choć część zmian w tym poście.
przepraszam za brak tłumaczeń nazw własnych ale ciężko tak na szybko je przetłumaczyć zgodnie z tłumaczeniem w grze.

"Big Ticket" Items
  • Niedźwiedzie i koty od teraz mogą być wyekwipowane w nakrycia głowy!!!!
    Podwójn kliknięcie na założonej rzeczy powodowało zniesienie pasywnych bonusów. Zostało to naprawione i dodatkowo ludzie którzy mieli z tym problem po wczytaniu ostatniego save'a będą mieli to naprawione.Naprawiono problem, gdzie cechy postaci mogły być trwale zwiększone poprzez wyposażenie niektórych rzeczy. Tak jak wyżej, po wczytaniu ostatniego save'a zostanie to w nim również naprawione.Crashe w warowni Readricka sa naprawioneNaprawiono zapętlanie się dźwięków jeśli grasz na minimalnych podpowiedziach (?)Naprawiono problem z czasem trwania przywołań u Wizardów. jak wyżej również po wczytaniu save'a będzie on naprawiony.
  • Przedmioty: Drinking Horn of Moderation i Talisman of the Unconquerable (nie wiem jak są przetłumaczone w grze) powodowały stałe obniżenie przyrostu skupienia (focus) u Szyfranta. Zostało to naprawione, ale efekty na przedmiotach zostały.Niestety nie udało się naprawić niewłaściwych efektów na tych przedmiotach, więc radzą zachowac te przedmioty niezałożone do następnej łatki.Jeśli już założyłeś te przedmioty, zrób save/ load by naprawić problem u Szyfranta.
Features
  • Dodanu w ustawnieniach grafiki możliwość zmiany poziomy antyalaisingu. Może to poprawić jakość na słabszych maszynach.dodano profesjonalne wskazówki do dziennika (?)
  • roszkę nowych ikon ekwipunku
  • dodano nowe dżwięki dla otwierania zamków, trucizn, wykrycia wroga podczas skradania, nieudanych czarów, śmierci, unieruchomienia oraz zakończeń zadań
  • dodano wskaźniki w okienku zbieranych łupów dla questowych i craftingowych przedmiotów. (?)
    Drużyna może teraz kożystac z wytrychów w naszej skrzyni z rzeczami
  • \można teraz rzucać obszarówki klikając na portrecie członka drużyny. Czar będzie wycelowany w miejsce kompana (nie wiem czy w samego ko0mpana czy tylkow  aktualne miejsce podczas wyznaczania celu)
    Balance
    • atak nieuzbrojonego mnicha został zbufowany o 1 (chyba chodzi o zwiększenie o 1 maksymalnych obrażeń, czyli np.zamiast 12-16 będzie 12-17).
    • zredukowano obrażenia arbalety ;(
    • Szybkie bronie do walki wręcz będa zadawały troszkę więcej obrażeń (nie podano w jaki sposób)
    • Niewielkie zwiększenie obrażeń od szabli
    • Obniżono Mind Blades (ostrza umysłu?) chyba chodzi o obrażenia, ale nie wiem.
    • większono zasięg wielu czarów Wizarda
    • czar Slicken (nie wiem który to) jest obecnie pojedyńczym atakiem obszarowym
    • Chill Fog działa teraz na przyjaciół i wrogów(?) (friend and foe spell).
    • Curse of Blackened Sight działa teraz tylko na wrogów
    • zmieniona mnożnik czasu przeładowania z 2 na 1.2 dla Sure-Handed Ila.
    • naprawiono cenę dla Seal of Faith.
    • Skorygowano ceny figurek(figurines) i pierścieni
    • polepszono Goldrot Chew.
      zredukowano kary za Bonded Grief.
    • polepszono Bulwark of the Elements.
      zmodyfikowano atrybuty towarzyszy i Itumaak.
    • zwiększono bonus za posiadanie mniej niż 6 postaci w drużynie z 5% za każdą postac poniżej limitu do 10% za każdą postać poniżej limitu.
    • Dodano cooldown do zdolności NPCów Rouge Escape by nie można ich było używać do powtórnego skoku z powrotem.
    • Zbalansowano trudność walki i wybór czarów dla  Old Watcher.
    • Obniżono skalę reputacji Defiance Bay o 15%
    • Beloved Spirits dodaje 0.4 Kondycji do Ancient Memory zamiast 2.
    • zmieniono czas trwania dla Flagellant's Path defense penalty.
    • korekta dla Mantle of the Dying Boar.
    • zredukowano ceny Brighthollow Hearth and Courtyard Pool.
    • Heart of Fury zadaje teraz wszystkie typy obrażeń.
Odpowiedz
#10
Na gogu jeszcze nie ma jeśli dobrze widzę?
Odpowiedz
#11
Na GOG-u jeszcze nie ma....
Odpowiedz
#12
Od update'u sam jeszcze nie byłem w lokacji, w której napotkałbym zamknięte skrzynie, ale sporo ludzi narzeka, że customowe postacie mają zbugowaną przez patch mechanikę i nie mogą otwierać zamków. W sumie i tak gram drużyną samych NPC, ale spory lament powstał (mowa o wersji Steam).
Odpowiedz
#13
Czyli coś / bug który wystąpi na wersji steam może nie wystąpić na wersji gog?
Odpowiedz
#14
(03.04.2015, 23:38)dimzard napisał(a): Czyli coś / bug który wystąpi na wersji steam może nie wystąpić na wersji gog?

Wątpię, w końcu zawartość patcha jest taka sama.
Odpowiedz
#15
Dzisiaj rano jak włączyłem steam'a dociągnęło kolejną łatkę ponad 5000mb. Ktoś coś może wie?
Odpowiedz