Wojownik [POE2]

Wojownicy formują linię frontu zdyscyplinowanych armii Wschodnich Rubieży. Zazwyczaj można ich znaleźć w kulturach z dobrze wykształconą strukturą militarną, ale też jako podróżujących najemników, strażników i innych podejmujących się podobnych zajęć. To, co łączy ich wszystkich to wspólne skupienie się na wytrwałości i obronie w zwarciu.

Rola w walce: obrażenia, obrona

Subklasy

  • Czarna Kurtka — wojownicy akademii Czarnej Kurtki czerpią dumę ze swoich umiejętności władania szerokim wachlarzem broni. Choć pierwsza z tych szkół powstała w Jelenioborzu, wiele siostrzanych akademii pojawiło się także na Wschodnich Rubieżach i w Starych Imperiach, a ich byli uczniowie często noszą brygantyny na znak braterstwa.
  • Oddany — Oddani poświęcili się treningowi władania jednym rodzajem broni i zrezygnowali z jakiegokolwiek szkolenia się w użyciu innych, w efekcie czego są tak wprawieni w technikach wybranego oręża, że pozostałe wydają im się dziwaczne i obce. Wyjątkowo wąska specjalizacja sprawia, że akademie oddanych składają się często wyłącznie z jednego mistrza lub bardzo małej kadry podobnie myślących uczniów.
  • Niezłomny — Niezłomni wojownicy to lodowce pola walki: powolni, niemal niezniszczalni, stanowiący zagrożenie nawet przy okrążaniu ich. Często lekceważy się ich ze względu na niską mobilność, lecz między innymi właśnie dlatego zdołali już zabić wielu aroganckich przeciwników. Akademie niezłomnych to zazwyczaj ponure, przepełnione powagą miejsca znajdujące się w podobnie ponurych, przepełnionych powagą krainach, jak Aedyr czy Readceras.