Zahua

Zahua jest mnichem natlańskiego pochodzenia. Można go dołączyć do drużyny w dodatku „Biała Marchia, część 1”. Wywodzi się z Równin Ixamitlu z kraju Tacan.

Opis

Zahua należy do zakonu Napalzca trenującego mnichów jak wojowników, ponieważ stanowią trzon armii Tacan.zahua

Zakon Napalzca rozróżnia pomiędzy światem materialnym a fałszywym światem percepcji, zmysłów, uczuć i społecznych struktur, postrzegając je jako zapobiegające osiągnięciu transcendencji. Mnisi stosują ekstremalne metody służące temu, by zachować cień świadomości tego, co jest prawdziwe. Często przejawiają antyspołeczne zachowania, zażywają narkotyki, a także zadają sobie wielkie cierpienie, aby „widzieć rzeczy wyraźnie”. Plotki głoszą, że posuwają się nawet do kanibalizmu w celu pogodzenia się z własną śmiertelnością.

Zahua to najwspanialszy przykład praktykowania tych wierzeń. Nawet gdy go spotkasz, nie zrezygnuje ze swych przekonań, sadząc że zmienią go w niepokonanego wojownika. Największą wartość dla mnicha stanowi cierpienie jako droga do oświecenia, co podkreśla ciało Zahua pokryte wieloma bliznami  – w większości zadanymi przez siebie samego. Choć niektórzy mogą postrzegać takie praktyki jako mroczne i przygnębiające, Zahua uważa ból za coś pięknego, godnego podziwu i uwagi.