Zatoka Buntu [Defiance Bay]

Zatoka Buntu [Defiance Bay], początkowo znana jako Nowy Dunryd [New Dunryd], jest stolicą i największym miastem Wolnego Palatynatu Jelenioborza [Free Palatinate of Dyrwood]. Położona na zachodnim wybrzeżu stanowi bramę do bogactw Eír Glanfath, które przyciągają poszukiwaczy przygód i badaczy ze wszystkich okolic. Zatoka Buntu to miasto zwykłych ludzi, gdzie tymi najbardziej widocznymi i szanowanymi są ci, którzy majątku dorobili się własną pracą. Miasto przoduje także w dziedzinie animanckich badań nad magią duszy, ucieleśniając idee wieku odkryć.

Imperium Aedyrskie niegdyś eksplorowało, a także podejmowało próby skolonizowania tego regionu. Miasto zostało zbudowane na zasadzie grupy sektorów otoczonych murami i groblami, co umożliwiało miastu rozszerzanie się wgłąb samej zatoki. Rewolucja przeciwko Imperium Aedyru, która dała początek Wolnemu Palatynatowi Jelenioborza, zaczęła się właśnie w tym miejscu i doprowadziła do zmiany nazwy miasta [z Nowego Dunrydu na Zatokę Buntu]. W czasie wojny domowej Glanfatanie przewidzieli Falę Kochanka [Lover’s Tide] i pomogli kolonistom użyć jej dla własnych korzyści, gdy aedyrski okręt zaatakował Nowy Dunryd. Ogromna liczba aedyrskich statków została zniszczona, a starożytna grobla z adry otaczająca Zatokę Perłowego Lasu [Pearlwood Gulf] pękła, w wyniku czego część sekcji miasta została zalana. Mieszkańcy Zatoki Buntu starają się teraz usunąć szkody i odzyskać utracone dzielnice.

Rysunek koncepcyjny Zbuntowanej Zatoki

Rysunek koncepcyjny Zbuntowanej Zatoki

Dzielnice

Zbuntowana Zatoka składa się z różnych (wielkich) dzielnic, wyróżniających się własnym stylem architektonicznym, wnętrzami oraz unikalnymi zadaniami. Dzielnice zostały zaprojektowane tak, aby nawigacja po nich była łatwa zarówno fizycznie, jak i wizualnie. Wyjście z dzielnicy znajduje się zazwyczaj na każdej krawędzi mapy.

  • Dar Ondry [Ondra’s Gift] – częściowo zalana dzielnica mieszcząca doki.
  • Miedziane Aleje [Copperlane] – dzielnica kupiecka, w której siedzibę ma Dwunastka.
  • Paprotny Brzeg [Brackenbury District] — znajduje się tu siedziba Grupy Dunrydzkiej [Dunryd Row]  oraz dom Hadretów [Hadret House]. W tej dzielnicy mieszka głównie szlachta.
  • Zarzewie [First Fires] – dzielnica rządowa, w której rozpoczęła się rewolucja. Nie sposób przeoczyć pałac diuka i siedzibę Rycerzy Tygla.
  • Wzgórze Dziedzictwa [Heritage Hill] — chyląca się ku upadkowi dzielnica, którą zamieszkują nieumarli. Znajduje się w niej także tajemnicza engiwtańska wieża.
  • Most Aedelwan [Aedelwan Brigde]
  • Most Madhmr [Madhmr Brigde]
Dzielnice Zatoki Buntu [Defiance Bay]

Dzielnice Zatoki Buntu [Defiance Bay]

Zatoka Buntu

Zatoka Buntu