Bezkresne Ścieżki Od Nuy

Jest to piętnastopoziomowy loch znajdujący się w Dyrwood.

Bezkresne Ścieżki

Bezkresne Ścieżki

W zachodniej części Dyrwood można odnaleźć Bezkresne Ścieżki – starożytną sieć brukowanych traktów wijących się pośród roślinnej plątaniny, wokół której huczy wiatr, tworząc podobnie jak one przejście do wysokiego zamkowego muru, a potem do wież o żelaznych okiennicach. Wieże zostały wzniesione, by górować nad czupryną lasu, zaznaczając w ten sposób panowanie swegonieugiętego i szalonego pana – Od Nuy. Jego szaleństwo odcisnęło się głęboko pod powierzchnią puszczy wśród katakumb niewidzianych od stuleci i lochów pełnych kości. Jak mawiają starzy Glanfatanie, Bezkresne Ścieżki nie są miejscem dla śmiertelników, lecz istnieją opowieści, wedle których wiele silnych dusz odnajduje tam swój wieczny dom. Pozostałe historie stanowią w większości fikcję albo luźne domysły będące wytworami umysłów najemników uzależnionych od svefu (narkotyk) nie mających w sobie ani krzty prawdy – legiony zagubionych dusz nękających żywych,  grobowce wielkości katedr, których wnętrze więzi umęczone ofiary straszliwych epidemii, pozbawione światła komnaty dzielące swe wnętrze z pozostałościami nieudanych eksperymentów Od Nuy. Jednak większość legend posiada wspólny motyw: niezliczoną liczbę dolin śmierci wraz z zaklętymi plugastwami Od Nuy i porzuconymi skarbami nieszczęśników, których pochłonęły przeklęte korytarze. Strach przed wkroczeniem na Ścieżki jest tak wielki, że nawet pijani lub naćpani poszukiwacze przygód nie mają odwagi postawić swojej stopy w zamku, pozwalając tym samym ich duszom złączyć się w wieczny szereg, z tymi którzy odeszli przed nimi.

Gracz może dostać się do Ścieżek wcześnie w grze, ale poziom trudności będzie rósł szybciej niż twoja zdolność do awansu w samym lochu.

Historyczne uwagi

Megaloch Bezkresnych Ścieżek został dodany jako bonus podczas kampanii Project Eternity na Kickstarterze, osiągnął wpierw 50 tys. darczyńców i 3 poziomy. Nowy poziom był dodawany za 20 tys. lajków na oficjalnej stronie Obsidianu na Facebooku i za kolejne 2, 5 tys. darczyńców. Loch będzie miał 15 poziomów, gdyż kampania zakończyła się oponad 20 tys. polubieniami na Facebooku i osiągnęła około 77 tys. 667 darczyńców z Kickasrtera i Paypala.