Kultury

Eora

Umowna, fanowska mapa Eory

Umowna, fanowska mapa Eory

Eora to nazwa świata, w którym osadzone jest Pillars of Eternity. Składa się z różnych kontynentów i wysp, włączając w to region Wschodnich Rubieży, na którym dzieje się akcja Pillars of Eternity.

Historia Eory sięga około 12 tys. lat i stanowi dom dla wielu ras, grup etnicznych oraz stworzeń. Eora posiada dwa księżyce, chociaż wielu ludzi wie tylko o Beläfie (ondryjski Beläfa, „Kochanek Ondry”). Jest mniejszy od ziemskiego księżyca, lecz bliżej planety i ma szybszą orbitę. Pomimo niewiedzy ludzi istnieje drugi księżyc Cawldha Dev (glanfatański Czarny Biegacz) mający nieregularną i bardzo szybką orbitę. Fale w niektórych przybrzeżnych regionach są znacznie bardziej potężniejsze niż na Ziemi.

Wschodnie Rubieże [Eastern Reach]

NOWA MAPA

Miejscem wydarzeń Pillars of Eternity jest obszar zwany Wschodnimi Rubieżami, nieco mniejszy od dzisiejszej Hiszpanii, zamieszkiwany przez kilka grywalnych humanoidalnych ras podzielonych na grupy etniczne. Poziom rozwoju technologicznego miejscowych kultur odpowiada mniej-więcej temu, który znamy z historii XVI wieku. Potęga klasowa i magiczna zależy głównie od jakości duszy danej osoby. W skład Wschodnich Rubieży wchodzi Jelenioborze, Readceras, Republiki Vailiańskie i Eir Glanfath z pasmem górskim zwanym Białą Marchią.

Reszta świata