Tekēhu

Tekēhu jest aumauańskim Boskim oceanu, który może rozwijać się jako pieśniarz lub druid albo wieloklasowo (pieśniarz/druid).  Jeden z towarzyszy Widzącego z potencjalną opcją romansową.

Tekēhu urodził się w kaście Kuaru parającej się szeroko pojętym rzemieślnictwem. Ze względu na boski charakter jego narodzin, musiał poświęcić swe życie zaklinaniu wody – jednej z najbardziej prominentnych sztuk wśród Huanitów.

Jako członek Gildii Zaklinaczy Wody Tekēhu potrafi manipulować wodą w twórczy i artystyczny sposób. Ci którzy mówią mu jak powinien używać swego daru bądź krytykują jego oddanie tej sztuce są lekceważeni, gdyż Tekēhu fanatycznie wierzy w swoje talenty i w swoje miejsce w społeczeństwie Huany.

Tekēhu jest bardzo upartą i romantyczną osobą, ale i niedoświadczoną życiowo. Nie ma pojęcia o tym jak wygląda kolonizacja poza granicami Neketaki, czym naprawdę jest wyzysk i piractwo.

Mechanicznie Tekēhu zachowuje umiejętności Zaklinacza Wody (zaklęcia i forma duchowa) także w przypadku wyboru klasy pieśniarza, natomiast klasa druida poszerza jego repertuar zdolności o klasyczne umiejętności druida.

Grafiki koncepcyjne Tekehu