Principi sen Patrena

To jedna z frakcji w rejonie Archipelagu Martwego Ognia, do której może dołączyć gracz.

Principi wywodzą się z grup uchodźców, którzy opuścili upadającą Starą Vailię krótko po tym jak Republiki Vailiańskie ogłosiły niepodległość. Zamiast założyć osady na wyspach, zdecydowali się prowadzić koczowniczy tryb życia na statkach. Chwytając się różnych okazji stopniowo stali się piratami, przemytnikami, najemnikami i kupcami słynącymi ze złej reputacji. Z czasem ich szeregi zapełniła ludność tubylcza Huany oraz przedsiębiorcze i zdesperowane jednostki z innych krajów niż Republiki i Rauatai jak Jelenioborze, Aedyr, Readceras, Ixamitl, itd.

Religia — wiara wśród Principi jest zróżnicowana tak jak ich członkowie. Wielu żeglarzy czci Ondrę (boginię oceanów) i Hyleę (za jej władze nad wiatrami i pogodą), natomiast inni wyznają bóstwa charakterystyczne dla swoich ojczyzn. Kult Ondry, Hylei i Woediki jest typowy dla ludzi o vailiańskich korzeniach.

Relacje z innymi frakcjami

  • Principi mają płynne relacje z innymi ze względu na grabieże bądź handlowanie z kim popadnie.
  • Cel napadów Principi to zazwyczaj statki Vailiańskiej Kompanii Handlowej. Pamiętając jak ich pierwsze rodziny nie mogły znaleźć schronienia w Republikach, Principi poddają załogi (bezbolesnym) upokorzeniom typu zostawienie wszystkich na mieliźnie w za małych ubraniach.
  • Principi napadali na wioski Huany, odkąd pojawili się na Archipelagu. Piraci  mają lepsze relacje z większymi miastami, zwłaszcza kiedy odwiedzają ich kupcy chcący nabyć kradzione dobra.

Geografia i Lokalizacja — Pierwsze rodziny natrafiły na ciepłą, północną część archipelagu. Principi rozszerzyli swoją obecność, a ich statki można znaleźć wszędzie na Martwym Ogniu. Mają tendencję przyczajać się przy szlakach handlowych i zasiedlonych miejscach, choć ich przystanie są znacznie oddalone. Choć Principi nie zakładają formalnych miast, gnieżdżą się w pół-trwałych zbiorowiskach wokół archipelagu pozwalających na naprawę sprzętu, odpoczynek i regenerację sił albo nabycie nowych zapasów. Lokacje tych przystani są znane tylko członkom Principi bądź ich najbliższym współpracownikom.