Premiera Pillars of Eternity 26 marca!

Z 88. aktualizacji dziennika deweloperów dowiedzieliśmy się, że premiera Pillars of Eternity będzie miała miejsce 26 marca. Twórcy gry dopinają wszystkie pozostałe sprawy na ostatni guzik i przygotowują się do debiutu ich produkcji. Już jutro będzie można zobaczyć ją podczas transmisji na żywo w serwisie Twitch, a dzisiaj mamy dla Was pokaźną garść nowych screenshotów. Wiemy także, że obok obok edycji standardowej i kolekcjonerskiej, pojawi się tzw. Edycja Królewska (Royal Edition) Pillars of Eternity. Więcej o jej zawartości w rozszerzeniu.

Dziennik twórców Pillars of Eternity

Aktualizacja nr 88 (14 stycznia 2015 r.): Final Sprint and… Release Date!

Autor: Brandon Adler, główny producent

Źródło

Cześć wszystkim. Jak większości wiadomo zespół Eternity pracował bardzo ciężko nad naprawianiem bugów i szlifowaniem gry. Każdego dnia build gry staje się coraz lepszy, a my zbliżamy się do chwili, w której będziemy mogli się z wami podzielić jej pełną wersją. Dlatego mamy bardzo ważną wiadomość taką jak…

Premiera Pillars of Eternity

Jeśli czekaliście na te dwa konkretne słowa, to zespół Pillars of Eternity ma dla was wspaniałe wieści. Gra ostatecznie zadebiutuje 26 marca 2015! Można ją nabyć na Steamie, GOG-u oraz w innych sklepach  internetowych.

Jest to oczywiście czas, w którym publikujemy informację dla darczyńców o tym, jak mogą zdobyć swój egzemplarz (wraz z dodatkami) przez portal darczyńców [Backer Portal]. Jeśli wolelibyście upewnić się, że wszystko jest w porządku z waszym zamówieniem, możecie odwiedzić zakładkę zamówień w profilu konta [Account Profile]. Każde zamówienie zakwalifikowane jako „Confirmed” [potwierdzone] jest takie w rzeczywistości. Można klikać na zamówenia w celu sprawdzenia szczegółów.

Jeśli jesteś darczyńcą, który zamówił towary drogą fizyczną, wyślemy e-mail koło końca lutego, prosząc o potwierdzenie adresu sprzedaży. Jeśli nastąpiła przeprowadzka, możesz zweryfikować i edytować adres dostarczenia przesyłki.

Spotkanie kierowników

Nasz producent wykonawczy oraz starszy programista, Adam Brennecke nakręcił film z naszego wczorajszego spotkania. Pomyśleliśmy, że pewnie chcielibyście zobaczyć ułamek tego, co się tam dzieje. Te 20 minut niekoniecznie są porywające, ale dają ogląd, jak mniej więcej wygląda sytuacja każdego ranka.

Meta na horyzoncie

Podczas tych ostatnich miesięcy zespół skupi się na kilku kluczowych obszarach:

  • Szlify i bugi – wszyscy naprawiają tyle bugów, ile są w stanie. Patrzymy także na już istniejącą zawartość, poddając ją krytyce. Spójrzcie na zmiany, jakie przeszła brygantyna!

pe-brig-compare-580

  • Finalizacja… wszystkiego — jesteśmy w trakcie finalizacji wszystkich nagród darczyńców. To sporo rzeczy, ale wszystko jest na dobrej drodze do czasu daty premiery.
  • Pokaz gry — oprócz dopinania gry na ostatni guzik będziemy także robić kolejny pokaz gry na żywo jutro (15.01.15) o godzinie 22 na kanale Twitch Paradoxu. Nie przegapcie nas także podczas Pax South pod koniec miesiąca i Pax East w marcu (aczkolwiek jeszcze brak potwierdzenia), gdzie pokażemy kolejny wycinek gry oraz odpowiemy na pytania w trakcie panelu. Możliwe, że na żywo!

To wszystko na dziś, wypatrujcie następnej aktualizacji, w której skupimy się na nagrodach darczyńców (włączając w to te kupione przez portal darczyńców).

Royal Edition

Pillars of Eternity oprócz standardowej edycji (Hero Edition) i kolekcjonerskiej (Champion Edition) otrzymało również edycję rozszerzoną zwaną Royal Edition (Edycja Królewska). Zawiera ona oprócz dóbr Champion Edition kilka eksluzywnych dla siebie przedmiotów, między innymi:

  • powieść Chrisa Avellone’a w wersji cyfrowej — zawiera rozszerzone historie paru ciekawych postaci, które można napotkać w grze podczas swej podróży.
  • Książka kolekcjonerska w PDF — cyfrowa wersja książki spod szyldu Dark Horse. Zawiera mnóstwo informacji o settingu, fabule, potworach Pillars of Eternity w 112 stronach.
  • Grafika koncepcyjna w wysokiej rozdzielczości — zawiera wszystko od konceptów obszarów i potworów po rysunki bardziej nastrojowe.
  • Przewodnik po walce w wersji cyfrowej — od naszych przyjaciół z Prima napisany przez tą samą osobę, która była autorem przewodnika Fallout: New Vegas. Zawiera niezbędne informacje potrzebne do mistrzowskiego opanowania sztuki walki w Pillars of Eternity oraz ekwipunku.

Oraz dziesięć nowych zdjęć opublikowanych z okazji wypuszczenia Royal Edition.