Pillars of Eternity 2: Deadfire zapowiedziane!

Z serwisu Polygon wyciekły wieści na temat nowego Pillars of Eternity — parę nowych zdjęć i informacje o kampanii, która rozpocznie się już dziś w godz. 18-19 na platformie Fig. W rozwinięciu więcej szczegółów.

Pillars of Eternity 2: Deadfire to bezpośrednia kontynuacja Pillars of Eternity z 2015 r. Kampania zabierze Widzącego, jego towarzyszy w ekscytującą podróż do ziem Republik Vailiańskich i Archipelagu Martwego Ognia. Import zapisów rozgrywki ma uwzględnić podjęte w jedynce wybory i decyzje.  Postaci NPC będą miały swój cykl życiowy współgrający z dynamizmem fabuły, w której kluczową rolę odegra Eothas. Nie wiadomo czy kampania będzie wysokopoziomowa (16+) czy może zaczniemy od poziomu pierwszego. Możliwa jest także opcja cofnięcia paru leveli (np. do 12 albo 10).

Jeśli chodzi o towarzyszy to według wyżej załączonego obrazka będzie ich sześciu — w tym powracający Eder, Aloth i Pallegina. Pozostali kompani to najprawdopodobniej:

  • aumauanka – łowczyni z czerwonym ptakiem
  • orlanin (bądź orlanka) dziki w białej szacie

Mniejsza liczba towarzyszy (względem jedynki) ma owocować lepszym zintegrowaniem ich z historią i rozbudową wątków postaci. Możliwe, że niektóre z nich będą multiklasowe. Poniżej koncepty powracających kompanów.

Więcej informacji pojawi się już dziś na platformie Fig o 18-19, bo wtedy ma ruszyć zbiórka. Platforma Fig została założona dzięki współpracy szefów Obsidianu i Inxile  w 2015 r. Sfinansowano na niej między innymi Wasteland 3 (4 listopada 2016).

 

Źródło (uwaga na KRYTYCZNE spoilery z początku gry)