Łotrzyk [POE2]

Łotrzykowie to złośliwi zabójcy budzący strach z powodu brutalności ich ataków. Można ich znaleźć w ciemnych zakamarkach jak i na polu bitwy w roli harcowników. Choć nieprzewidywalni i niezdyscyplinowani, często stanowią oddziały uderzeniowe czy są częścią zaskakującego ataku, obniżając morale wroga. Łotrzykowie mają tendencję gromadzić się w  miastach, gdzie otrzymują szansę zatrudnienia jako siła najemna.

Rola w walce: obrażenia

Subklasy

  • Zabójca  — otrzymuje bonus do obrażeń, przebijania i celności w trybie skradania lub niewidzialności kosztem zwiększonych i otrzymywanych obrażeń.
  • Ulicznik — otrzymuje zwiększone obrażenia krytyczne i te od podstępnego ataku w chwili oflankowania lub poranienia (mniej niż 50% zdrowia) kosztem obniżonej odnowy akcji w stanie bez oflankowania i poranienia.
  • Oszust  — oszuści parają się magią iluzji, by wspomagać nią swoje umiejętności łotrzyków. Wykorzystując czary, potrafią wybrnąć z niemal każdej sytuacji, lecz ich podstępny atak jest mniej potężny niż w przypadku innych łotrzyków.