Imperium Engwitańskie — informacje i screenshoty

W kolejnych mini-aktualizacjach Mickey Dowling podzielił się informacjami o tajemniczej, starożytnej cywilizacji Engwitan, której ruiny przyjdzie nam przemierzać w Pillars of Eternity. Całość okraszono czterema, pięknymi screenshotami. Możliwe że z czasem pojawią się następne części aktualizacji.

Bardzo niewiele wiadomo o długo zapomnianym Imperium Engwitańskim i jego kulturze [oryg. Engwithan Empire]. Wierzy się że Engwitanie potrafili budować dziwne, skomplikowane struktury za pomocą filarów żywej adry podpierającej kamienie. Ich język ledwo rozumieją nawet najlepsi uczeni, przez co szczegóły o społeczeństwie Engwitan wciąż skrywają mroki dziejów, liczne mity, plotki i oczywiste kłamstwa.

Engwitańskie budowle można znaleźć w całych Wschodnich Rubieżach, lecz ich największe skupisko znajduje się w Dyrwood i Eir Glanfath. Ignorancja oraz brak zrozumienia świętości tych ruin dla Glanfatan, doprowadziła do Wojny Pękniętych Kamieni [oryg.Broken Stone War] w czasach wczesnej kolonizacji Dyrwood. Pomimo zawarcia traktatów pokojowych między tymi dwoma krajami, znaleźli się tacy, którzy kontynuowali grabież ruin, często płacąc za to swoim życiem. Kły [oryg. The Fangs], szczególnie fanatyczna frakcja Glanfatan, bezwzględnie rozprawia się z tymi, którzy łamią postanowienia traktatów.