Techniczny Crash
#1
Witajcie,

mam problem gra wychodzi mi do pulpitu przy próbie wejścia na trzecią lokację.
Miał ktoś może taki problem i go już rozwiązał?

A może jakieś pomysły jak rozwiązać sprawę?

(gram na XP, a nie na VISTA bądź 7/8 - może tu jest problem?)
Odpowiedz
#2
https://forums.obsidian.net/topic/71813-...try1601849
Post #73
To powinno pomóc Oczko
Odpowiedz
#3
Cześć,

wszyscy chwalą sobie jakie to Pillars jest stabilne, ale ja zaraz dostanę chyba szału ;o
Wczoraj wywaliło mnie już 1 raz podczas tworzenia postaci, a później raz w czasie gry, ale miałem zapis więc nie ma problemu. Dzisiaj okazuje się, że nie mogę wczytać 2 ostatnich save'ów ze Złoconej Doliny. No dobra - wczytuję z poprzedniej lokacji, ale to i tak już coś nie hallo żeby tyle błędów było na starcie...
Wczytuję w jaskini niedźwiedzia i idę do Doliny i crash!

Czytałem na oficjalnym forum, ale u mnie jest chyba coś innego. Należy wpisać komendę: attrib -r -s cNiezdecydowanyWindows/Fonts w wierszu poleceń. Taka komenda nic nie powoduje, ale po skróceniu do attrib -r -s (może to oczywiste, ale w tych sprawach jestem zielony) coś tam wyrzuca i wygląda, że zadziałało.

Idę do folderu Fonts a tam NIE MA czcionki o nazwie UNCL. Mam masę o nazwie up np upclb a potem jest od razu ut... i pisane małymi literami.

Tak, więc nie mogę skasować też czcionki bo jej nie mam. Już nawet chcę wysłać ten folder z błędem z komunikatu chociaż nie wiem gdzie, ale wstyd się przyznać, że nie mam pojęcia gdzie on jest? Grę przecież mam na Steamie, ściągałem pliki, ale nie mam jej w zainstalowanych. Dałęm wyszukaj nazwę tego folderu: 2015_03 itd ale nic takiego nie znajduje.

Bardzo proszę o jakieś wskazówki bo to już naprawdę zakrawa o nonsens, że kupiłem oryginalną grę, w której już w końcowych wersjach beta wszyscy zachwalali, że nie ma bugów istotnych i gra jest stabilna, a ja nie mogę w ogóle grać.

Znalazłem coś dalej w tamtym temacie na oficjalnym Forum...

Cytat:Youngx, on 27 Mar 2015 - 06:03 AM, said:
I also do not have the font file in that folder, and am crashing at Gilded Vale not the start up screen.

Different error, That has to due with the RAM restriction on 32 bit systems. Read the FAQ posted in the technical support section:

Quote

There are reports of reporting crashing when transitioning on 32-bit machines. We are aware of the issue and attempting to fix it. This issue did come up on Wasteland 2, which is another Unity project, and a workaround was discovered by their fans: here

You can change your system settings on your computer to increase RAM used by a single application. However, there are inherent risks involved when changing settings involving your operating system and any attempts to change your system settings will be at your own risk. Obsidian is not liable for any issues that might occur with those settings.

Mam Win 7, ale 32 bit i właśnie dzisiaj dokłądałem RAM więc to nie może być zbieg okoliczności.

Gra ma wpisane minimum 4 GB, a ja posiadałem 2 GB, więc zamówiłem kolejne 4 GB. Gra przyszła mi już 2 dni temu, a RAM dopiero dzisiaj, więc wczoraj spróbowałem i bez problemu grałem na 2 GB (sic!)
Dzisiaj dokładam kolejne 4 GB i w ogóle mam problem bo system widzi co prawda 6GB, ale jest komunikat, że dostępne jest tylko 3,25!! Nawet jak wkłądam tylko nowe 4GB to też dostępne jest tylko 3,25. A jak były stare 2GB to wszystko było ok!
Zwariować można i gra zamiast chodzić lepiej to w ogóle w zasadzie nie chodzi bo nie mogę wejść ani wczytać lokacji.

Zaraz chyba wywalę nowy RAM, który kupiłem specjalnie pod grę i wydałem 150 zł jak na razie w błoto i pogram paradoksalnie na 2 GB, na których gra nie powinna chodzić, a chodzi lepiej niż na 6.
Tam widzę coś, że problem jest z 32 bitowym systemem operacyjnym, ale czy to takie dziwne, że mam Win 7 32 bit? Coś mało osób ma problemy, a na polskim forum prawie nikt o tym nie pisze, że gra mu wywala do pulpitu.
Przeinstaluję Win 7 na wersję 64 bit i mam nadzieję, że rozwiąże to problem zarówno z grą jak i z moim systemowym RAMem.

EDIT:

Wywaliłem nowy RAM i zostawiłem tylko stare 2 GB. Myślałem, że skoro wczoraj nie było problemu z wejściem do Doliny to na starych ustawieniach pogram do czasu reinstalacji Windowsa, ale oczywiście nawet na to nie mogę liczyć Oczko
Znów wywala grę przy próbie wczytania zapisu z Doliny jak i przy próbie wejścia do niej z poprzedniej lokacji (2 różne miejsca z mapy) oraz po uprzednim przejściu na jeszcze wcześniejszą lokację (Ruiny).
Zostałem już totalnie na lodzie i nie mogę grać wcale. Jak na razie to od strony technicznej największa porażka z jaką miałem do czynienia, dziwi mnie tylko, że tak mało osób zgłasza problem.
Czy na serio Win 7 32 bit to taka dziwna opcja? A może problem tkwi jeszcze w czymś innym.
Macie jakieś pomysły co mogę zrobić? Aha i gdzie znajdę te foldery z gry z błędami, o których piszą w komunikacie i gdzie ewentualnie mam je wysłać do analizy?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
Zainstaluj sobie 64 bitowa wersje systemu chłopie.
Odpowiedz
#5
Wychodzi na to, że Win 7 32 bit wykorzystuje max. 2 GB na 1 aplikację!
I chociaż wczoraj grałem normalnie niemal bez problemów i wszedłem do Doliny mając tylko 2 GB to dzisiaj już się nie dało tak grać.

Tutaj jest rozwiązanie problemu dla osób z 32 bitowym Win 7:

http://windows7themes.net/en-us/32-bit-u...plication/

Jeśli oczywiście ktoś posiada więcej niż 2 GB.
Teraz włożyłem swoje 4 GB i dzięki temu zabiegowi, system przeznacza na grę więcej niż 2 GB i mogę wczytać zapis z Doliny czy swobodnie do niej wchodzić.

Jednak najlepszym rozwiązaniem i tak wydaje się zmiana systemu na 64 bitowy Windows, co zamierzam uczynić w najbliższym czasie.
Odpowiedz
#6
(27.03.2015, 22:21)Orish napisał(a): Wychodzi na to, że Win 7 32 bit wykorzystuje max. 2 GB na 1 aplikację!
Systemy 32-bitowe obsługują maksymalnie 3 GB RAM-u.
Miszowy blog gamingowy: http://gameplay.pl/meehow
Odpowiedz
#7
przy próbie  wejścia do lokacji  złocona dolina wywala mnie z gry do pulpitu proszę o pomoc
Odpowiedz
#8
A nie masz czasem windows XP?
Odpowiedz
#9
Przypominam o prefiksach!
Miszowy blog gamingowy: http://gameplay.pl/meehow
Odpowiedz
#10
Acer V5-573G Win 8.1 64 bit 8 GB Ram

Moje się zaczęły w Warowni Readrika - nie mogę wejść w niektóre lokację bo gra się zwiesza. Jedyne co można zrobić to wyjść do pulpitu.
Nazwa dziennika:Application
Źródło: Application Hang
Data: 2015-03-29 15:33:18
Identyfikator zdarzenia:1002
Kategoria zadania:(101)
Poziom: Błędy
Słowa kluczowe:Klasyczny
Użytkownik: Nie dotyczy
Komputer: V5-573G
Opis:
Program PillarsOfEternity.exe w wersji 4.6.1.54401 przestał współpracować z systemem Windows i został zamknięty. Aby sprawdzić, czy jest dostępnych więcej informacji na temat tego problemu, sprawdź historię problemu w aplecie Centrum akcji w Panelu sterowania.
Identyfikator procesu: 1c80
Godzina rozpoczęcia: 01d06a24cdd03c51
Godzina zakończenia: 39
Ścieżka aplikacji: C:\gry\SteamApps\common\Pillars of Eternity\PillarsOfEternity.exe
Identyfikator raportu: 253017ba-d618-11e4-827c-c45444953a9d
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Application Hang" />
<EventID Qualifiers="0">1002</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>101</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2015-03-29T13:33:18.000000000Z" />
<EventRecordID>21880</EventRecordID>
<Channel>Application</Channel>
<Computer>V5-573G</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>PillarsOfEternity.exe</Data>
<Data>4.6.1.54401</Data>
<Data>1c80</Data>
<Data>01d06a24cdd03c51</Data>
<Data>39</Data>
<Data>C:\gry\SteamApps\common\Pillars of Eternity\PillarsOfEternity.exe</Data>
<Data>253017ba-d618-11e4-827c-c45444953a9d</Data>
<Data>
</Data>
<Data>
</Data>
<Binary>55006E006B006E006F0077006E0000000000</Binary>
</EventData>
</Event>

################################################################################################

Problem spowodował, że ten program przerwał interakcję z systemem Windows.
Ścieżka do aplikacji powodującej błąd: C:\gry\SteamApps\common\Pillars of Eternity\PillarsOfEternity.exe

Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: AppHangB1
Nazwa aplikacji: PillarsOfEternity.exe
Wersja aplikacji: 4.6.1.54401
Sygnatura czasowa aplikacji: 54931539
Podpis zawieszenia: 367a
Typ zawieszenia: 134217728
Wersja systemu operacyjnego: 6.3.9600.2.0.0.768.101
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowy podpis zawieszenia 1: 367a48f188e7f18dc5abeccd02892a1e
Dodatkowy podpis zawieszenia 2: dcec
Dodatkowy podpis zawieszenia 3: dcec7049379ba907c3f7b5feed521e50
Dodatkowy podpis zawieszenia 4: 367a
Dodatkowy podpis zawieszenia 5: 367a48f188e7f18dc5abeccd02892a1e
Dodatkowy podpis zawieszenia 6: dcec
Dodatkowy podpis zawieszenia 7: dcec7049379ba907c3f7b5feed521e50
Odpowiedz
#11
Ja mam dokładnie taki sam problem..
Jestem w Warowni Raedricka i nie mogę z niej wyjść.. wywala mi grę do Windowsa..
Jakoś nie sądzę żebym miał problem ze sprzętem..
Win7 64 
Procek Intel Core i5 4670K @ 3.40GHz
Płyta ASRock Z87 Extreme4
8gb ramu
Grafika GTX 970


Grę mam ze Steama - czy jest na to jakiś patch?
Odpowiedz
#12
Patch będzie w przyszłym tygodniu, ale nie wiadomo, co dokładnie naprawi.
Miszowy blog gamingowy: http://gameplay.pl/meehow
Odpowiedz
#13
No .. jest jak na razie do dupy.
Zacząłem nową grę i cały czas mam powtarzający się dźwięk otwieranego scroll`a .. masakra..
Odpowiedz
#14
Może masz coś z plikami instalacyjnymi gry. Masz na Steamie czy na GOG-u gre?
Odpowiedz
#15
(29.03.2015, 19:13)mamut napisał(a): Jestem w Warowni Raedricka i nie mogę z niej wyjść.. wywala mi grę do Windowsa..
Jak chcesz zmienić lokację w tej Warowni Raedricka to po wczytaniu mapy jest czarny ekran i gra nie reaguje, co kończy się pulpitem? Ja miałem taki bug, godzinę zajęło mi rozkminienie. Usuń ze swojego save-a pliki AR (od area) dotyczące tej lokacji (Raedrick w nazwie, najlepiej wszystkie dot. Raedricka). Mi pomogło Uśmiech
Odpowiedz