spolszczenie do Temple of Elemental Evil
#1
Posiada może ktoś spolszczenie do ToEE?

Kupiłem grę na gog bo myślałem, że będzie miała spolszczenie ale okazało się, że gra nie nalezy do wielkich klasyków rpg...

Szukałem w wyszukiwarce ale strony gdzie mogłem znaleźć spolszczenie już nie istnieją a z chęcią bym sobie odświeżył tę gry, chociaż trochę mi się nei chce tworzyć drużyny z wg na długość gry... :(
Odpowiedz
#2
Radzę stworzyć, bo towarzysze znalezieni ( awanturnicy) tylko powiększają drużynę ( do max 10 osób chyba) i potrafią się zacinać jak wezmą za dużą ilość łupów, których nie chcą oddać. Spytam znajomych na paru forach i ci napiszę co z fantem spolszczenia.
Odpowiedz
#3
Tej grze przydałby się jakiś patch na rozdzielczość. Co prawda można bez trudu ustawić fullHD z panoramą, ale wszystko jest wtedy tak małe, że w zasadzie męczy oczy. Sam kupiłem grę na gogu, bo planowałem któregoś razu do niej wrócić. Najwierniejsza adaptacja D&D 3.5.
Odpowiedz
#4
"Radzę stworzyć, bo towarzysze znalezieni ( awanturnicy) tylko powiększają drużynę ( do max 10 osób chyba) i potrafią się zacinać jak wezmą za dużą ilość łupów, których nie chcą oddać. Spytam znajomych na paru forach i ci napiszę co z fantem spolszczenia. "

Dawno, dawno temu przeszedłem grę, wiec miej wiecej wiem o co w niej chodzi Oczko Po prostu nei za bardzo lubie tworzyc postacie a tym bardziej resetować... Szkoda, że gra nie jest dłuzsza bo ma ogromny potencjał. System podziału łupu jest dość oryginalny i był trochę wkurzajacy, szczególnie pewien wojownik na 10lvl, który brał połowe. Wydawało mi się, że można tylko 2 towarzyszy nając ale może po prostu nie pamietam. Ludzie, którzy narzekaja na bugi w pilarsach chyba nie grali w starsze gry obsidian/troiki Duży uśmiech

Bardzo dziękuje za pomoc. Jakbyś mógł to byłbym bardzo wdzieczny. Na takim małym forum ktoś prędzej odpisał niż na dużym heh

"Tej grze przydałby się jakiś patch na rozdzielczość. Co prawda można bez trudu ustawić fullHD z panoramą, ale wszystko jest wtedy tak małe, że w zasadzie męczy oczy. Sam kupiłem grę na gogu, bo planowałem któregoś razu do niej wrócić. Najwierniejsza adaptacja D&D 3.5. "
Coś tam moderzy pokombinowali Oczko Bardziej godny uwagi jest swietnie zrobiony system turowy.
Odpowiedz
#5
Był kiedyś mod The circle of eight. Nigdy z nim nie grałem, ale czytałem o tym, że rozbudowywał wiele wątków, przywracając opcję ukończenia gry po złej stronie, czy oferując możliwość przyłączenia się do frakcji zamieszkujących świątynię. Ciągle go ulepszano i finalna wersja pojawiła się 10 lat po premierze gry. Niby były jakieś problemy, z zainstalowaniem go w wersji na GOGu, ale niby już zostały rozwiązane. Jedne źródła podają, że mod został spolszczony, inne, że nie posiada spolszczenia.

http://yetiograch.pl/gry/renowacja-toee/ Tu jest jakieś ogólne polskie info o ToEE, ale nie wiem czy to nie są wyłącznie patche, poprawki.

Ogólnie sam do ToEE mam ogromny sentyment, bo spędziłem wiele godzin ze swoimi drużynami, a tak świetnie zrealizowanej walki na zasadach D&D nie było po prostu w żadnym innym tytule. Przeniesiono dosłownie wszystko - od domen kapłańskich ograniczonych do konkretnych bogów, przez wszystkie akcje w walce jak przygotowanie - podejście, podcięcie, kontrczarowanie, stabilizacja zdrowia umierających, do tego rozmiary stworów i ich zasięg, który dawał się we znaki, gdy wbiegało się prowokując atak okazyjny ze strony ogra, aż po sztuczki, które w cRPG praktycznie się nie pojawiły, a w grze przy stole były elementem obowiązkowym, np. Czytanie magii.
Odpowiedz
#6
http://forum.insi.pl/viewtopic.php?f=8&t=1295
Odpowiedz