Mechanika celności zaklęć obszarowych
#1
Po zapowiedzi dodatku powróciłem do gry na poziomie ścieżka potępionych i zobaczyłem, ze wyświetla się celność zaklęć( bardzo dobra zmiana) i okazało się, że zmiana broni na mistrzowski rapier prawie nic nie dawała Język

Celność zaklęć obszarowych nie jest zwiększana przez celność broni. Bron wpływa tylko na celność gdy częścią zaklęcia jest atak podstawowy. Z drugiej strony tarcza obniża celność zaklęć obszarowych. Przypuszczam, że liczy się jedynie celność bazowa postaci a tarcza po prostu zmniejsza tę celność. Z drugiej strony zawsze to może być bug Język

Jeśli ktoś zna mechanikę zaklęć obszarowych to może mógłby mi wyjaśnić?
Odpowiedz
#2
Nie jestem pewna, ale w ostatnim patchu celność wróciła pod atrybut percepcji. Dawno nie odpalałam Pillarsów, postaram się ogarnąć najnowsze zmiany jak będę mieć trochę czasu w przyszłym tygodniu. Dotychczas używałam tarczy i z zaklęciami nie miałam najmniejszego problemu (kapłan), ich celność była nawet lepsza niż broni, ale to było jeszcze zanim celność przypisano do percepcji. Z drugiej strony ciekawe, czy intelekt nie odpowiada za celność zaklęć, polecam przejrzeć opis atrybutów po ang. bo polskie tłumaczenie nie zawsze nadąża (wszystko pewnie zaktualizują jak wyjdzie dodatek).
Odpowiedz
#3
Wszystko po staremu. Celności nie jest przypisana do percepcji. Z tego co na szybko posprawdzałem to wygląda to miej więcej tak celność bazowa+ (5+celność zaklęcia). Chociaż są wyjątki do tego.
Odpowiedz
#4
Jest przypisana do percepcji od najnowszego patcha, ale to widać dopiero kiedy zmienisz język z polskiego na angielski i spojrzysz na atrybuty. U mnie tak było (w opisie cechy).
Odpowiedz
#5
Zjadłem warzywko w celu podniesienia percepcji i nie zauważyłem zmian w celności nawet po zmianie na język angielski. Nie było nic w karcie oprócz zmiany podstawowych statystyk czyli rzuty i przerwanie.
Odpowiedz
#6
Ach rzeczywiście. Najwyraźniej ostatni hotfix do 1.06 przywrócił znów odbicie do percepcji. Co do celności zaklęć, wydaje mi się, że to jest stała celność niepodlegająca zmianom. Pobawię się jeszcze intelektem w kreatorze postaci i zobaczę, czy jego wartość coś zmienia.

U mnie większość zaklęć kapłana miała identyczną celność, tj. 86.
Odpowiedz
#7
Celność zaklęć powiększa się regularnie z każdym następnym poziomem doświadczenia, cechy postaci nie mają na nią wpływu. Ma ten wpływ natomiast zdolność rasowa leśnych elfów (+5 do celności względem odległych celów), oraz wszystkie magiczne premie dodające +x do celności. Natomiast talent "strzelec wyborowy" nie poprawia celności zaklęć.
Odpowiedz
#8
Trochę odgrzebię, ale celność rośnie tak samo jak bazowa premia do ataku w D&D - z każdym poziomem. Przyrost wśród wszystkich klas jest identyczny, różnią się jedynie początkową wartością na 1 poziomie. Celność zaklęć wynika z tego, co napisał przedmówca oraz z indywidualnej premii związanej z każdym zaklęciem (co można sprawdzić w ich opisach). Spora liczba zaklęć wykonuje kilka testów ataku - jeśli widnieje obrona drugorzędna przeciw zaklęciu, to chroni przed jego drugim efektem.
Odpowiedz