Prace nad betą — usuwanie bugów i szlifowanie zawartości

W osiemdziesiątej szóstej aktualizacji dziennika twórców Brandon Adler opowiada o zmianach w systemie walki bety w celu zwiększenie jej płynności oraz pokazuje nową nagrodę będącą zamianą za filmy dokumentalny na DVD/Blue-Ray.

Dziennik twórców Pillars of Eternity

Aktualizacja nr 86(14 października 2014 r.): Polish, Feedback, and Goodies

Autor: Brandon Adler, główny producent

Źródło

Cześć wszystkim! Minęło trochę czasu od ostatniej aktualizacji, w której daliśmy Wam znać o kilku ważnych i fajnych rzeczach.

Dodatkowy czas na doszlifowywanie gry i feedback

Z Waszą pomocą i odzewem, zespół Pillars of Eternity spędził ostatnie dwa lata tworząc produkt dający mnóstwo satysfakcji. Otwarty proces deweloperski pozwolił nam komunikować się z fanami w sposób, który wcześniej nie był możliwy, a dzięki któremu mogliśmy kształtować Eternity tak, jak oczekiwali tego fani. Dzięki Backer Beta otrzymaliśmy świetny odzew od społeczności umożliwiający nam czynienie Eternity jeszcze lepszą grą. Nie jesteśmy nawet w stanie wyrazić swojej wdzięczności.

By uwzględnić w miarę możliwości każde uwagi, naprawić każdy fragment gry i upewnić się, że nie wypuścimy zabugowanej gry, Obsidian zdecydował, że przesunie termin wydania gry na początek 2015 roku. Dodatkowy czas zamierzamy przeznaczyć na to, aby Pillars of Eternity stało się grą, z której będziemy dumni, jak i spełniającą Wasze oczekiwania.

Jeszcze raz dziękujemy za umożliwienie nam, by to zrobić. Z Waszą pomocą możemy doprowadzić Eternity do końca.

O becie

Ciężko pracujemy nad implementacją rzeczy z feedbacku jak i naprawianiem zabugowanych przedmiotów w becie. W ciągu kilku tych kilku tygodni zespół skupiał się w dużej mierze na wprowadzaniu dodatkowych opcji rozwoju postaci oraz na uczynieniu UI bardziej przejrzystym w celu zmniejszenia chaosu w walce.

W następnym buildzie/aktualizacji bety można się spodziewać dodatkowych talentów czy zdolności jak i ulepszonego HUD i UI. Przybliżyliśmy się także do wydania bety na Maca i Linuxa. Możliwe, że wypuścimy je z następną aktualizacją.

Właściwie to poniżej mamy jedną z pożądanych zmian UI – okręgi namierzające cel w stylu Infinity Engine.

pe-target-580

Fizyczne zamienniki za film dokumentalny na DVD i Blue-Ray

Jakiś czas temu wspomnieliśmy o usunięciu filmów dokumentalnych na DVD i Blue-Ray z fizycznych nagród, gdyż nie byliśmy w stanie nagrać końcówki produkcji. Dokument będzie dostępny do ściągnięcia jedynie przez portal darczyńców.

W ramach rekompensaty zaprojektowaliśmy nowe notatniki dla darczyńców, którzy wcześniej wykupili fizyczny nośnik DVD lub Blue-Ray. Poniżej można zobaczyć kilka stron z tych notatników.

pe-notepad-580

W sprawie ankiet

Chociaż zamknęliśmy listę nagród na portalu, to możemy wciąż dodawać napisy na kamieniach upamiętniających i w creditsach. Jeśli macie takie napisy, a ich jeszcze nie wypełniliście w ankiecie, prosimy abyście to zrobili w portalu darczyńców.

Włoska wersja językowa

Wielu z naszych włoskich darczyńców prosiło, aby uwzględnić ich język w becie. Po rozmowach z Paradoxem zdecydowaliśmy, że dodamy włoską wersję językową. Ci, którzy mają dostęp do bety, powinni spodziewać się włoskiej lokalizacji wraz z następnym buildem.