Deadfire #52 — O szczegółach Beast of Winter

Pięćdziesiąta druga aktualizacja przybliża zarys dodatku Beast of Winter oraz prezentuje nowego pomagiera, Vatnira. Obsidian wspomina także o nowościach w patchu i statusie fizycznych przesyłek.

Cześć, Widzący! Witajcie w kolejnej aktualizacji. Tym razem mamy zaszczyt pokazać Wam parę rzeczy z naszego pierwszego większego DLC pt. Beast of Winter.

Beast of Winter

Jeśli przegapiliście stream z zeszłego tygodnia, to możecie obejrzeć go tutaj. Razem z projektantem fabuły Alexem Scokelem udaliśmy się na wyspę Czuwania Zwiastuna [Harbringer’s Watch], gdzie rozpoczyna się akcja dodatku. Premiera DLC nastąpi 2 sierpnia [przyp. Biały Feniks].

Vatnir, nowy pomagier

Jeśli oglądaliście stream, mogliście zauważyć nową postać: Vatnira będącego Boskim Schyłku [Endings Godlike]. Nowy pomagier stał się naszym ulubionym, odkąd go wymyśliliśmy i tylko czekaliśmy, aby pokazać go publicznie.

 

Vatnir to rzadko spotykany kapłan Rymrganda, specjalizujący się w zaklęciach potępienia, głodu, zimy i entropii.  Vatnir potrafi też przyzwać aspekty Rymrganda za pomocą duchowej broni (podwójne topory bojowe) bądź wcielenia przyzywającego odbicie Rymrganda. Jeśli powyższe zawiodą, kapłan może rzucić Zew i Pieczęć Rymrganda zamrażającą jego wrogów. Natomiast gdy w Waszej drużynie znajduje się zbyt wielu kapłanów, Vatnir może łączyć się z klasą pieśniarza lub łotrzyka.

Rola Vatnira nie kończy się tylko na DLC. Zabierając go w podróż po Martwym Ogniu, możecie spodziewać się paru komentarzy. Jeśli zdoła przetrwać wydarzenia z wyspy Czuwania Zwiastuna oczywiście.

Jeszcze więcej obrazków

Podczas streamu pokazaliśmy Wam wesołe miasteczko Czuwania Zwiastuna: wszak kultyści mają powody do radości w obliczu nadchodzącej zagłady. Zatrzymaliśmy stream przed kluczowymi momentami i choć zachowaliśmy się złośliwie, to mamy dla Was przedsmak przygody.

Tapety

Czekajcie, mamy dla Was więcej miłości od Zimowej Bestii. Niech Wasz pulpit przystroi poniższe cacko:

update-52-wallpaper-thumb.png

2560×1440 Wersja szeroka

2048×1536 Wersja standardowa

Patch 1.2.2

poeii_toplogo.png

W tygodniu wypuściliśmy małą łatkę do patcha 1.2. Jak pamiętacie, przed premierą Deadfire szukaliśmy kodów odblokowujących specjalne przedmioty w grze wyłącznie na platformie Steam. Wraz z patchem 1.2.2 użytkownicy platform innych niż Steam mogą się także nimi cieszyć!

Pełny spis zmian tutaj.

Przewodnik dla początkujących

Wiemy że dla niektórych osób gra może być trudna, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczęli swą przygodę z gatunkiem RPG. Dlatego postanowiliśmy stworzyć poradnik. Poprowadzi on nowych Widzących przez sekcję fabularną portu Maje, więc jeśli macie jakichś znajomych, którzy czuli się zakłopotani, dajcie im znać!

Co dalej?

Jak wiecie (albo i nie) wprowadziliśmy nową opcję głosowania na przedmioty. Zaskoczył nas odzew w ankietach Twittera i postanowiliśmy, że będziemy tworzyć przedmioty wspólnie. Nie możemy się doczekać, aż ujawnimy łuk bojowy stworzony z… raczej nieprzewidywalnej technologii animantów oraz Widzących z całego świata! Czekajcie na więcej informacji odnośnie broni, którą pomogliście nam stworzyć!

O fizycznych nagrodach

Niektórzy darczyńcy pewnie zauważyli, że status ich zamówienia uległ zmianie: to oznacza że wysyłka jest już przygotowana. Kolejny raz przepraszamy za opóźnienie. Nie możemy się doczekać, kiedy długo oczekiwana paczka zjawi się w Waszych domach!

Jeśli martw Was to, że nie będziecie mogli jej odebrać, bez obaw! Skontaktujcie się z nami, podając numer zamówienia oraz ustalając szczegóły możliwości jej odbioru. Wyślemy także nowe wiadomości pod koniec roku, więc nie krępujcie się aktualizować własnych informacji, które my przekażemy centrum dystrybucji. Kiedy Wasza przesyłka zostanie wysłana, dostaniecie stosowną wiadomość.

Kącik społecznościowy

Tak poprzedni mamy dla Was parę fan artów wykonanych przez społeczność. Jeśli chcielibyście, aby Wasze prace zostały zamieszczone w kolejnych aktualizacjach, piszcie na fanart@obsidian.net.

update52-fanart-1-thumb.png

update52-fanart-2-thumb.png

update52-fanart-3-thumb.jpg

update52-fanart-4-thumb.jpg

update52-fanart-5-thumb.jpg

Dziękujemy Wam za nieustające wsparcie!