Deadfire #5 – O powracających towarzyszach

Aktualizacja Carrie Pattel skupia się na sytuacji wracających towarzyszy, ich różnych stanach w wyniku podjętych wyborów i wpasowania w fabułę Deadfire.

Jako jedna z wielu projektantów fabuł oryginalnego Pillars of Eternity i dodatków The White March, cieszę się, że mogę powrócić na Eorę razem ze starymi znajomymi. Eder, Aloth i Pallegina dołączą do drużyny w sequelu pod wyjątkiem, że przeżyli przygody w Jelenioborzu. Zauważycie, jak się zmienili przez te lata oraz kim są w wyniku akcji, podjętych w jedynce.

PONIŻSZY TEKST ZAWIERA SPOILERY Z PILLARS OF ETERNITY I

Jeśli chodzi o Alotha, to może  stać się nowym mistrzem Ołowianego Klucza bądź poświęcić się jego zwalczaniu. Obie opcje skłaniają go ku wyprawie na archipelag w poszukiwaniu tajemnic bogów i wskazówek podobnie jak Widzącego. Aloth to już nie jest elf pełen uprzejmości i szacunku, zwłaszcza jeśli pozycja Iselmyry została zachowana.

Kiedy Widzący spotyka Palleginę w Zatoce Buntu, jest ona rozdarta między powinnościami swojego zakonu paladynów a własnym sumieniem. W zależności od tego czy postąpi zgodnie z rozkazami czy nie, może zostać wygnana z Bractwa Pięciu Słońc. Jednak interesy Republik Vailiańskich sprowadzają ją na archipelag, polegając na jej zdolnościach jako elitarnego czempiona, wzgardzonego żołnierza lub prostego Życzliwego Wędrowca.

Eder, z pochodzenia Eothasjanin i Jelenioborzanin, toczył wewnętrzny konflikt między lojalnością wobec swojego boga a kraju. Kiedy dowiedział się prawdy o naturze bogów, odnalazł albo spokój albo wolność. Mógł dołączyć do tajemnej organizacji wyznawców Eothasa i przejąć nad nią dowodzenie lub poświęcić się odbudowie Jeleniego Brodu. Niezależnie od ścieżki Eder towarzyszy Widzącemu na archipelag, pragnąc zrozumieć, co się dzieje z jego bogiem.

Oczywiście, jeśli poświęciliście Alotha w krwawej sadzawce a Pallegina i Eder zginęli w walce z górskim smokiem, możecie zastąpić ich wynajętymi awanturnikami. Towarzysze są znacznie mocniej związani z głównym wątkiem Deadfire, dlatego chcieliśmy przywrócić tych znajomych, którzy najlepiej wpasowywali się w konflikt Widzącego i archipelagu. Gdziekolwiek by nie poszli, wspólna podróż podda ich próbom i zmianom tak jak Widzącego.