Deadfire #46 — Niuanse, Critical Role i DLC

W czterdziestej szóstej aktualizacji twórcy omawiają różne niuanse gry, ogłaszają współpracę z zespołem Critical Role i ujawniają zawartość trzech DLC.

Cześć, Widzący!

Obiecaliśmy Wam wcześniej aktualizację audio, lecz musicie się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Przesunęliśmy ją ze względu na dziecko Justina Bella i końcowy etap prac nad tak drogą grą jaką jest Deadfire. Gratulujemy Justinowi nowego członka rodziny oraz zespołowi, który ostro pracował w ciągu tych ostatnich tygodni, aby dostarczyć Wam naprawdę wspaniałą grę.

W tym wpisie zebraliśmy interesujące rzeczy z ostatnich rozgrywek naszych testerów. Nie zamierzamy jednak wyjawiać Wam wszystkich dobroci, które czekają na odkrycie już 8 maja.

Krótkie podsumowanie filmiku:

 • Iskrowce [Sparkcrackers] to specjalne granaty których błysk pomaga odwrócić uwagę wroga. W rozproszonych wrogów można wtedy cisnąć kulą ognia albo przekraść się.
 • Aby tradycji Fallouta stało się zadość, Deadfire umożliwia odwróconą kradzież kieszonkową: wystarczy okraść postać i podłożyć jej bombę do kieszeni.
 • Nazwy statków można zmieniać wedle uznania, a nadane imię będzie zdobić kadłub.
 • Szarża wojownika przydaje się do szybkiego przemieszczania po polu bitwy i ułatwia kontrolę tłumów.
 • Po zdobyciu nieznanych wysp [Uncharted Islands] istnieje możliwość nadania im nazwy, która wyświetli się na mapie świata.
 • Podczas rzucania czarów można zmienić ich kierunek bez tracenia danego czaru.
 • Wielu mieszkańców Eory posiada specjalne animacje nadające postaciom realizmu i charakteru.
 • Jedno z ulepszeń statku to zwierzyniec gromadzący wszystkie zebrane dotąd zwierzaki.
 • Gadająca broń jest mieczem.
 • Załoga może śpiewać szanty, płynąc statkiem.
 • Powraca tryb wielkich głów.

Pillarsy II oferują potężny otwarty świat wypełniony po brzegi sekretami, rozbudowanymi systemami oraz niezapomnianymi towarzyszami. Nie możemy się doczekać chwili, gdy zanurkujecie w głębiny!

Ogłoszenia

Tak jak wspomniał Mikey, w ciągu paru tygodni trochę się działo. Najpierw wypuściliśmy trailer, a jeśli jakimś cudem go nie widzieliście, to poniżej macie przypomnienie.

Pełne udźwiękowienie głosów

Pamiętacie stretch goal z kampanii na Figu, który miał podwajać ilość głosów w grze? Odtąd każda rozmowa będzie posiadała dźwięk, a narratora usłyszycie w kluczowych momentach gry. Według nas pełny voice acting pomoże Wam wciągnąć się w świat Eory jak nigdy dotąd.

Partnerstwo z Critical Role

Podczas targów Pax East ogłosiliśmy współpracę z zespołem Critical Role znanego z największych sesji D&D na żywo! Członkowie grupy są bardzo doświadczonymi aktorami, dlatego powierzyliśmy im role kluczowych postaci w naszej grze. Dla fanów Critical Role mamy nie lada gratkę — darmowe DLC dostępne na premierę! Owa paczka zawierać będzie głosy i portrety poszczególnych bohaterów kampanii Vox Machina. Są to Vax, Vex, Percy, Scanlan, Keyleth, Grog, Pike oraz Gilmore!

„Polowanie na czerwony październik”

„O jakie kody znowu chodzi?”

Mamy przyjemność ogłosić akcję Scavenger Hunt. W ciągu ostatnich miesięcy po sieci krążyły pewne kody. Patrzyliśmy jak je zbieracie i nawet sugerowaliśmy do czego mogą służyć. Od teraz możecie wpisywać je na tej witrynie. Ty samym odblokujecie fajne przedmioty, które pojawią się potem w grze!

UWAGA: Akcja wymaga rejestracji i gry na Steamie! (przyp. Biały Feniks)

Plany popremierowe

W ostatnim tygodniu ogłosiliśmy zawartość season passa do Deadfire. Trzy rozbudowane DLC zabiorą Was w niedostępne rejony Archipelagu, zaoferują nowe wyzwania i rozszerzą lore świata. Po premierze Deadfire czeka na Was jeszcze więcej informacji, więc bądźcie czujni!

Darczyńcy którzy kupili przepustkę oddzielnie albo w progu powyżej 150$ w czasie kampanii na Figu, dostaną dodatkowy klucz. Możecie go komuś podarować albo poprosić nas o zwrot.

Pamiętajcie że aby zagrać w Deadfire 8 maja, musicie uzupełnić swoje zamówienie. Jeśli składaliście zamówienia fizyczne, upewnijcie się że wpisaliście poprawny adres dostawy. Jeśli macie do wypełnienia ankiety, upewnijcie się że zrobiliście to dobrze, aby opis był poprawny w grze. Jeśli Wasz próg zawierał jakiś przedmiot i ankietę jakiej jeszcze nie wypełniliście, Wasz przedmiot pojawi się dopiero po premierze w przyszłych patchach.

Start pre-orderów

Pillars of Eternity II: Deadfire tu tuż! Jeśli jeszcze nie złożyliście zamówień, to wciąż możecie chociażby przez Steam, GOG, Obsidian. Net czy Versus Evil. Wszyscy którzy zamówią przed premierą otrzymują bonusowy zestaw trzech przedmiotów.

Do następnego razu, Widzący!