Deadfire #41 — Figurki, pomagierzy, kontuzje i nadchodząca beta

W króciutkim wideo producentka Deadfire prezentuje portrety pomagierów, przemodelowany system zdrowia i nową technologię cieniowania. Obsidian nawiązuje również współpracę z pisarzem fantasy Richardem Knaakiem.

Producentka Pillars of Eternity Deadfire Katrina Garsten zabierze nas w podróż po  „wycinkach” Josha Sawyera z mediów społecznościowych oraz przeglądzie nagród fizycznych darczyńców. Przejdźmy zatem do filmiku!

Podsumowanie:

 • W grze istnieje czterech pomagierów, są to postaci „okrojonych towarzyszy” mające unikalny portret, głos oraz zadanie (wyłączeni są z systemu relacji towarzyszy):
 • (od lewej) Konstanten  to krasnolud górski i pieśniarz,
 • Ydwina to elfka blada i wieloklasowiec w profesjach enigmatyka/łotrzyka [oryg. Mindstalker],
 • Rekke to wojownik Burzowego Ludu,
 • Fessina natomiast jest człowiekiem znad oceanu i magiem.
 • System kontuzji zastąpił system zdrowia/wytrzymałości z jedynki. Postacie posiadają teraz jeden pasek zdrowia i jeśli ten spadnie do zera, postać otrzymuje ranę uzależnioną od rodzaju ataku (np. rana od mrozu).
 • Postać może maksymalnie przyjąć na siebie trzy rany, po kolejnym spadku zdrowia umiera.
 • Rany mogą zostać wyleczone dzięki odpoczynkowi.
 • Nowy system cieni — cienie rzucają teraz duże obiekty jak drzewa i domy, również postacie przechodzące z cienia do światła będą odpowiednio cieniowane/rozjaśniane,
 • Paladyni Złotego Paktu — ich wyjątkowa zdolność oparta na zaprzysiężonym wrogu, pozwala im pokrywać swe ciało złotem, które wzmacnia wartość pancerza. Bonus trwa tak długo, dopóki złoto nie straci wytrzymałości.
 • Gruchoczący cios wojownika otrzymał nową, bardziej realistyczną animację. Cios ogłusza przeciwnika.

Dzięki za wideo, Katrino! Lecz to jeszcze nie wszystko! Poniżej producentka opowiada nam o fizycznych nagrodach:

Obsidian ma zaszczyt ogłosić, że platforma mobilna Bound i NY Times współdziałająca z autorem powieści fantasy Richardem Knaakiem nawiązała z nami współpracę i opublikuje powieści w uniwersum Pillars of Eternity! Richard Knaak stworzył historie dla takich światów jak Diablo, Warcraft, Age of Conan, Dragonlance i Iron Kingdoms oraz wykreował własny Dragon Realm. Darczyńcy o odpowiednim progu otrzymają kopię powieści w formacie PDF poprzez konto na portalu, natomiast wersja mobilna zadebiutuje na Boundzie w rozdziałach.

Z innych wieści ogłaszamy, że produkcja nagród fizycznych zbliża się ku końcowi. Mamy już próbki i pod koniec roku przejdziemy do masowej produkcji. Z pomocą przychodzi nam firma Novobox zajmująca się procesem tworzenia i pakowania. Na wideo mogliście zobaczyć pluszaka kosmicznej świni jako jeden z ich produktów! Oto figurka Od Nuy (28 mm) i jej trójwymiarowy obraz autorstwa Dimitri Bermana!

Te obrazki to tylko koncept art, który zostanie użyty do stworzenia finalnej figurki. Może ulec zmianie!

Kiedy sfinalizujemy koncepty, podzielimy się z Wami postępem nad pracami.

 • Katrina Garsten, producentka Deadfire

Dzięki Katrino. Jeśli czekaliście, aby zobaczyć jak wyglądają figurki, pamiętajcie że zamawiać możecie do 31 października!

Chcemy także Wam przypomnieć, że termin wypełnienia ankiety DLC, którą wcześniej wypuściliśmy, mija w ten piątek, 20 października. Ankieta jest krótka i pomoże nam w planowaniu naszych DLC.

I jeszcze: karcianka Lords of the Eastern Reach od Zero Radius Games znajduje się w promocji. Wersja zwykła została wyprzedana i obecnie nabyć można tylko wersję deluxe tańszą o 35%.

Trzymajcie rękę na pulsie, gdyż w przyszłej aktualizacji porozmawiamy o becie darczyńców! Do zobaczenia!

Czekamy na wasze rozmowy na naszych oficjalnych forach. Ostatni wpis o wieloklasowości można znaleźć tutaj.