Deadfire #2 – wyższy level cap, nowy towarzysz i polska lokalizacja

Druga aktualizacja opisująca działanie wieloklasowości i nowe cele: w tym polską wersję językową i tło nowego kompana.

Dziękujemy darczyńcom i inwestorom za wspieranie Pillars of Eternity II: Deadfire. Jako że osiągnęliśmy pierwszy stretch-goal i do gry trafią subklasy, chcemy podzielić się następnymi. Od teraz będziemy ogłaszać dwa nowe stretch goale.

 

Przy kwocie 1.6 mln w grze pojawi się podniesiony level cap do 18 poziomu oraz rosyjska lokalizacja językowa. Josh Sawyer opisuje go następująco:

Ogólny level cap Deadfire to poziom 16 podobnie jak w przypadku Białej Marchii. Podniesienie poziomu do 18 zaowocuje nowymi zdolnościami klasowymi, od barbarzyńcy po maga. Jeśli chodzi o multiklasowość niektórzy nasi towarzysze widnieją w opisie jako klasa a/klasa b. Nie oznacza to że trzeba ich prowadzić w ten sposób. Np. Eder to wojownik/łotrzyk. Na drugim poziomie możecie awansować go wedle upodobania, ale jego pierwszy poziom musi uwzględnić klasę albo wojownika albo łotrzyka. Taka koncepcja umożliwia tworzenie różnych zestawów drużyn bez konieczności trzymania się tzw. „klas rdzennych”. Zauważcie jednak, że niektóre postaci jak Aloth zawsze zaczynają z jedną klasą, ponieważ odpowiada to ich konceptowi. Istnieje możliwość stworzenia Alotha jako maga/barbarzyńcę, maga/enigmatyka czy maga/wojownika, lecz jego pierwotne zdolności zawsze czerpią z rdzennej klasy magicznej.

Drugi stretch goal osiągnięty zostanie przy kwocie 1.8 mln. Wprowadza on nową towarzyszkę Xoti i polską lokalizację językową.

Xoti to człowiek z łąk/człowiek z sawanny o klasie kapłanki/mniszki. Jako wyznawczyni Gauna, aspektu Eothasa związanego ze żniwami, posługuje się sierpem i latarnią. Kiedy była mała wraz z tysiącoma Readcerasjanami uciekła przed katastrofą nieurodzaju vorlasu i Wojny Świętego na Archipelag Martwego Ognia. Jej rodzina o korzeniach rolniczych zaszczepiła w niej miłość do bujnych dżungli i plaż. Zaintrygowana i jednocześnie przerażona plotkami o kolejnej manifestacji Eothasa, rozmyśla nad znaczeniem tego faktu wobec jej ziomków- weteranów wojny służących poprzedniej inkarnacji Eothasa.