Barbarzyńca [POE2]

Brutale. Szaleńcy. Berserkserzy. Choć ludzie żyjący w miastach używają terminu barbarzyńca z pogardą, to ci wiejscy wojownicy są doceniani w swoich społecznościach za ich zaciekłość i budzącą strach obecność na polu bitwy. Barbarzyńcy mają specjalne role, nieraz religijne w niektórych kulturach, lecz w wielu miejscach nieustraszony i pozbawiony dyscypliny styl walki barbarzyńcy przypomina nieco wojownika.

Rola w walce: kontrola tłumu, obrona.

Subklasy

  • Trupożerca — pożeracze zwłok konsumują ciała poległych nieprzyjaciół, by zdobyć ich siłę, przez co często spotykają się z pogardą wrogów. Błędnie uważani poza swoimi społecznościami za profanatorów zmarłych, nie są jednak zwykłymi kanibalami – w trakcie bitwy przeprowadzają odpowiednie rytuały i wierzą, że spożycie mięsa wrogów przynosi chlubę tak im samym, jak i ich ofiarom.
  • Berserk — berserkowie dają się całkowicie opanować wściekłości i zatracają w furii, nie martwiąc się zupełnie o swoje przetrwanie. Zniszczenie zaś, jakie przy tym sieją, budzi zgrozę zarówno w ich sojusznikach, jak i wrogach, dlatego choć cieszą się poważaniem wśród swoich społeczności, często prowadzą samotniczy tryb życia. Dla wielu ich gniew i krzywda, jaką niesie on wszystkim wokół, stają się udręką.
  • Zabójca Magów — zabójcy magów pochodzą zazwyczaj z odizolowanych społeczności, które mają niewiele do czynienia z uczonymi i darzą sztuki związane z czarami bardzo ograniczonym zaufaniem. Jeśli już natykają się na akademików, spotkania te zazwyczaj nie są przyjazne – zabójcy magów szkoleni są więc, by pozbywać się ich w możliwie najskuteczniejszy sposób. Aby to osiągnąć, wystawiają się na działanie magicznych efektów, jednocześnie jednak przysięgając, że nigdy nie będą używać czarodziejskich przedmiotów.